Acı Bademin Faydaları Nelerdir

Şubat 20th, 2013

Acı Bademin Faydaları

1-10 gram rezene, 10 gram nohut, 10 gram Anason, 50 gram Kabak ile birlikte 10 gram acı badem bol su ile kaynatılır elde edilen suya karpuz suyu ilave edilirse böbrek yetersizliğine iyi gelir ve böbrek ağrılarını azaltır.

2-İç kanamalarda acı badem yenilirse kanamayı yavaşlatır ve kanın pıhtılaşmasını hızlandır.

3-10 gram rezene, nohut ve anason ile 10 gram acı badem birlikte kaynatılıp, suyu bardak bardak içilirse damar sertliğine iyi gelir.

4-Acı badem damar tıkanmasına çok büyük fayda sağlar. Damarları genişletir ve kan akışını hızlandırır.

5-Acı badem diş kamaşmasına da büyük ölçüde fayda sağlar.

6-Acı badem tereyağı, şeker ve bal ile macun kıvamına getirilip günde birer kaşık kullanıldığında göğüs nezlesine iyi gelir.

7-Acı badem kaynatılır, şeker ile şerbet yapılıp birer bardak içilirse kurdeşen hastalığın iyileşme sürecinde çok büyük fayda sağlar.

8-Acı badem, çemen ve pelin birer avuç alınarak yeteri kadar su ile kaynatılır ve elde edilen sıvı bal ile içilirse karaciğerin temizlenmesinde ve karaciğer tıkanıklığının giderilmesinde büyük rol oynar.

9-Acı badem nişasta ile birlikte kullanıldığında öksürüğe iyi gelir
Hardal ve bal ile macun haline getirilen acı badem günde birer kaşık yutulur ise akciğerleri rahatlatır ve solum yolu hastalıklarında kişiye hissedilir derecede ferahlık verir.

10-Acı badem fındık, fıstık, çam fıstığı yemişlerinden 100’er gram alınır bal ile macun haline getirilip kaşık kaşık yutulursa şimanlamak isteyenlere yardımcı olur. Zayıf kişilerin kilo almasını sağlar.

http://img2.blogcu.com/images/m/e/r/merakettikleriniz/bbbbbbbbbb.gif

Bu yazının izinsiz kullanılması yasaktır !

Leave a Reply